ZİLE OSB’YE YENİ YATIRIM

Zile Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım için araştırma yapan “MNR Kalıp Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” ile ilgili uzun süredir görüşmeler devam ediyordu. Başkan Bice’nin Bursa seyahati sırasında ziyaret ederek bizzat bilgilendirme yaptığı ve istişare ettiği Zileli hemşerimiz kurucu ortak Münir Özgat’ın da talimatları ile gerekli resmi süreçler tamamlandı. Tahsis sözleşmeleri Zile OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Bice, Zile OSB Müdürü Hüseyin AYAN ile Şirket Yetkilisi İbrahim Tuğluoğlu’nun katıldığı törende imzalandı.

Bir yıl içerisinde faaliyete geçmesi planlanan firmanın; kalıp ve plastik döküm işleri yapacağı belirtilirken, ilk etapta 20 kişilik istihdam sağlanması beklenmektedir.

Başkan Bice “Zile Organize Sanayi Bölgemiz her geçen gün büyüyor. Memleketimize değer katan, yatırım yapan her iş insanımız; memleketimizde istihdama neden olacak her yatırım bizim için çok kıymetli. Şu anda aktif çalışan 4 firmamızda yaklaşık 200 kişilik istihdamımız var. Ayrıca inşaat işlemleri başlamış 4 firmamız ve bugün tahsis anlaşmasını yaptığımız 1 firmamız daha oldu. Yaşanan gelişmeler ve yeni yatırımcılarımız, Zile OSB için umut vaat ediyor.” Dedi. 22.07.2022