ZİLE OSB'YE YENİ YATIRIM

Zile Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım için araştırma yapan “HSN Membran Yapılar İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” ile ilgili uzun süredir görüşmeler devam ediyordu. Başkan Bice; Zileli hemşerimiz Hüseyin Erdil ile yapmış olduğu istişare sonucunda, gerekli resmi süreçler tamamlandı.

Tahsis sözleşmeleri Zile OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Bice, Zile OSB  Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Can, Zile OSB  Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Şengül ve Zile OSB Müdürü Hüseyin Ayan ile Şirket Yetkilisi Hüseyin Erdil’in katıldığı törende imzalandı.

Bir yıl içerisinde faaliyete geçmesi planlanan firmanın; Branda, tente, stor (güneşlik), yelken, çadır ve kamp malzemeleri imalatı (şişme yataklar dahil) olmak üzere ilk etapta 20 kişilik istihdam sağlanması beklenmektedir.

Başkan Bice “Zile Organize Sanayi Bölgemiz her geçen gün büyüyor. Memleketimize değer katan, yatırım yapan her iş insanımız; memleketimizde istihdama neden olacak her yatırım bizim için çok kıymetli. Şu anda aktif çalışan 4 firmamızda yaklaşık 200 kişilik istihdamımız var. Ayrıca inşaat işlemleri başlamış 4 firmamız ve bugün tahsis anlaşmasını yaptığımız 2 firmamız daha oldu.

Yaşanan gelişmeler ve yeni yatırımcılarımız, Zile OSB için umut vaat ediyor.” Dedi. 09.08.2022