ZİLE OSB'DE YENİ YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR…

Zile Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım için araştırma yapan “Gür Group Gıda Sanayi ve Anonim Şirketi”, yatırım için startı verdi.

Tahsis sözleşmeleri Zile OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Zile OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Bice, Yönetim Kurulu Üyesi ve Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Zile OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Kenan Can ve Kadir Şengül, Zile OSB Müdürü Hüseyin Ayan ile Şirket Yetkilisi Emre Gür’ün katıldığı törende imzalandı.

Bir yıl içerisinde faaliyete geçmesi planlanan firmanın; özellikle Avrupa’daki fast food zincirleri için sos ürünler imalatı yapacağı belirtilirken, ilk etapta 20 kişilik istihdam sağlanması beklenmektedir.

Başkan Bice “Zile Organize Sanayi Bölgemiz her geçen gün büyüyor. Memleketimize değer katan, yatırım yapan her iş insanımız; memleketimizde istihdama neden olacak her yatırım bizim için çok kıymetli. Özellikle şehir dışında yaşayan Zilelilerin dönüşüne ve memleketine sahip çıkmasına saygı duyuyorum. Zile’de yatırım ve istihdam imkânı yok diyenlerin görüşleri yakın zamanda değişecek. Önümüzdeki 5 yıl büyük işlere gebe, Zile OSB gelecek için umut vaat ediyor.” Dedi. 31.10.2022