ZİLE OSB’YE ÜÇ YENİ YATIRIM DAHA…

Zile Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım için araştırma yapan 3 (üç) firmamız, sözleşmelerini imzalayarak resmi olarak süreçlere başladı.

Tahsis sözleşmelerinde Zile OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Bice, Zile OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Zile OSB Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Can ile Kadir Şengül ve Zile OSB Müdürü Hüseyin Ayan hazır bulundu.

 Aysef Metal Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ayhan Kaleli ve Sefa Can Adıbelli ile sözleşmeler imzalandı. Firmamız metal elektrik aksesuarları, elektrik panolarıvb. İmalatı yapacağını bildirmiştir.

Gür Granür Taban Ayakkabı Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi Tokat Şubesi yetkilisi Yasin Kandaz ile imzalanan diğer sözleşmede, firmamız saya, ayakkabı tabanları ve ayakkabı imalatına başlayacağını bildirmiştir.

Sadık Er’in yetkilisi olduğu Doğaner Endüstri ve Otomotiv Anonim Şirketi isimli firmamız da otomotiv aksesuarları imalatı yapacağını bildirmiştir.

Bir yıl içerisinde faaliyete geçmesi planlanan firmaların ilk etapta 250 kişilik istihdam sağlanması beklenmektedir.

Zile Organize Sanayi Bölgemizin her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Başkan Bice; ”Memleketimize değer katan, yatırım yapan her iş insanımız; memleketimizde istihdama neden olacak her yatırım bizim için çok kıymetli. Önümüzdeki 5 yıl büyük işlere gebe, Zile OSB gelecek için umut vaat ediyor.” Dedi.  13.04.2023